Hakkımızda

30 Yıllık Ar-Ge Deneyimiyle Yenilikçi Çözümler

1990’lı yıllarda Teknomed Mühendislik ile başlayan Ar-Ge çalışmalarımız, ülkemizde ilk optik endoskopu, soğuk ışık kaynağı ve endoskopik kameraları özgün teknolojimiz ile üretmemizi sağladı.

Yapay zeka alanındaki çalışmalarımız ise 2000’li yıllarda başladı ve estetik ameliyatlar sonrası yüz estetiğinin değişimini skorlayan, mahkemelerde objektif değer sunan bir sistem geliştirmemize öncülük etti.

Enerji, uzay teknolojisi ve sağlık alanları üzerinde 30 yılı aşan Ar-Ge çalışmalarımızın çıktısı olan, 50+ patentin ticari faaliyete geçebilmesi için 2018 yılında Stratejik Yenilikçi Girişimler Şirketimiz kuruldu.

Ödüllü Patentler ve Stratejik Yenilikler

2013 yılında östaki tüpü üzerine yaptığımız çalışma ABD patenti ile sonuçlandı ve 2018’de BAE’de inovasyon yarışmasında “TIP” ödülünü kazandı. Aynı dönemde görüntü uydularında uygu verimini 10 misli artıran yapay zeka tabanlı sistemimiz ABD’de patent aldı.

2018 yılında, 30 yıla yakın Ar-Ge çalışmaları ile elde edilen 50’nin üzerinde patentin hayata geçirilmesi için Stratejik Yenilikçi Girişimler kuruldu.

Kulak Burun Boğaz Dalında İnovatif Çözümler

SYG Medical, Stratejik Yenilikci Girişimler şirketinin sağlık alanında 2019 yılında faaliyet göstermeye başlayan bir markasıdır.

2019’da başlayan BPPV’de tanı ve tedavisinde kolaylık sağlayan Nistagmus tanıma sistemi ve robotik manevra sandalyesi projesi TÜBİTAK-TEYDEP 1511 desteği ile tamamlandı.

Bu proje kapsamında geliştirilen Robotik Manevra Sandalyesi(RMS) ve yapay zeka tabanlı karar destek sistemi birçok ödüle layık görüldü.

Robotik Manevra Sandalyesi(RMS)’nin Başarıları

 

·         2021 Teknofest ISIF 2021 patent yarışmasında gümüş madalya

·         2021 Doktorclub Awards Medikal Endüstri dalında birincilik ödülü

·         2021 Türkiye Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Derneği TET Proje yarışmasında ikincilik     ödülü

·         2022 ABD merkezli SAE Create the Future Award’da Geleceği Şekillendiren Top 100 Proje ödülü

·         2023 Sustainable Business Awards “İnsan Odaklı-Sosyal Etki” kategorisinde ödül

·         2024 BIGG SPOR mansiyon ödülü

·         Medhealth Review’ de “2024 Yılı En İyi 10 KBB Çözüm Sağlayıcısı”

 

 

SYG Medical ile Geleceğe Uzanıyoruz

Yenilikçi çözümlerimiz ve ödüllü patentlerimiz ile Kulak Burun Boğaz dalında fark yaratmaya devam ediyoruz. Sürdürülebilir Ar-Ge çalışmalarıyla insan odaklı çözümler sunarak sağlık sektörüne katkıda bulunmaya devam edeceğiz.